fbpx

Kondičné tréningy v Bratislave

Veľa ľudí si pri pojme “kondícia” predstaví maratónskeho bežca, ktorý vytrvalo beží neskutočne dlhé trate. Kondícia však nie je len vytrvalosť. Ak medzi týmito dvoma slovami nevidíte rozdiel je to chyba. Vytrvalosť predstavuje iba jednu zo štvorice zložiek, ktoré vytvárajú celkovú koncíciu športovca. Ostatné tri zložky sú rýchlosť, koordinácia a sila. Náš spomínaný maratónec musí pochopiteľne cvičiť všetky 4 zložky, dominujúca zložka je však vytrvalostný tréning. Vo svete športu však existujú také druhy, ktoré prikladajú rovnakú váhu a dôraz na všetky kondičné zložky rovnomerne. Medzi ne patria napríklad rozličné druhy zápasenia ako je box, muay thay, MMA… Sem môžeme tiež zaradiť aj americký futbal alebo hokej. Každú jednu spomínanú zložku je potrebné pri týchto športových aktivitách vidieť ako čiastočku puzzle celkového rozvoja športovca. Dokážete si predstavte zápasníka, ktorý má veľkú silu ale neustojí ani 1 kolo zápasu, nakoľko je už po pár úderoch maximálne vyčerpaný alebo jeho vytrvalosť je priam nulová? Alebo hokejistu, ktorý je vytrvalý, silný a rýchly, no absentuje u neho koordinačná schopnosť, ktorá je dôležitá pri uplatnovaní technických zručností a môžu sa mu v zápase zamotať ruky a nohy alebo v jednom kuse padá na ľad? Určite nie. Práve toto robí z týchto športovcov jedných z najlepších a najviac všestranne rozvinutých vo svojom športe.

Tento typ tréningu je vhodný pre všetkých, nakoľko je to všestranný tréning, v ktorom sú zahrnuté všetky pohybové schopnosti.

Ako tréner pôsobím v Bratislave.

Kontaktujte ma..

The following two tabs change content below.
Ako dieťa som vystriedal veľa športov – od plávania, futbalu, hádzanej, basketbalu až ku kondičnému posilňovaniu, či kickboxu. Môj vzťah k športu ma predurčil k štúdiu na fakulte telesnej výchovy a športu, ktorú som úspešne dokončil ako tréner vo fitness a kondičný tréner. Kondičnému posilňovaniu sa venujem aj naďalej, či už za pomoci funkčných pomôcok alebo bez nich.

Latest posts by Mgr. Michal Bisták (see all)