fbpx
TRX pre kazdeho

TRX cviky pre každého

Bol vyvinutý pre Navy SEAL (jednotka amerického námorníctva), ale nemusíte byť v super kondícií, aby ste si zacvičili s TRXkom. Idea závesného systému TRX je nenáročná: na čiastočné zavesenie vášho tela využívate dva popruhy, pomocou rúk alebo nôh, a vlastnú váhu tela ako záťaž pri cvičení. Svalové skupiny, ktoré precvičujeme, ako tiež náročnosť, závisí od polohovania vášho tela vzhľadom k popruhom.

Aby sme zistili viac o úžitkoch cvičenia s TRX, spravili sme krátky rozhovor s Randy Hetrickom, bývalým vojakom Navy SEAL a súčasným výkonným riaditeľom a zakladateľom TRX, pri otvorení nového tréningového centra v San Franciscu, Kalifornia. Ak ste sa vôbec niekedy zaujímali, čo sú tie podivne vyzerajúce popruhy visiace v posilňovni, čítajte ďalej a zistíte viac o cvičení s TRXkom.

TRX cvicenie v Bratislave

1. TRX pre každého: Pre koho je vhodné TRX? ,,Pre každého.“ odpovedá Randy. Ľudia, ktorí sa venujú jóge a pilatesu, majú tendenciu využívať TRX, pretože majú určité spoločné črty. Randy tvrdí, že TRX je tiež ideálny pre bežcov, cyklistov alebo pre hocikoho, kto sa venuje vytrvalostnému športu a hľadá silový tréning vhodný pre daný šport!“ Dokonca “vzpierači“, ktorí sa najprv zdráhali, zmenili názor, pretože cvičenie na TRX je efektívne aj pri budovaní svalovej hmoty.

2. Je vhodný pre začiatočníkov: Ďalším dôvodom, prečo vyskúšať TRX, je to, že je ľahké nastaviť úroveň náročnosti k vašej telesnej zdatnosti a zvýšiť náročnosť, ak je potrebné. “Je plne nastaviteľný,“ povedal Randy. Ďalej Randy tvrdí, že cvičenec určuje, aká náročnosť mu vyhovuje. Takže pokročilý, ale aj začiatočník môžu trénovať spolu, pod vedením jedného trénera v tréningovej jednotke.

Čítajte ďalej o dôvodoch prečo vyskúšať TRX.

3. Prepojenie ,,kardia“ a silového tréningu: ,,Nemyslite si, že sú to len vaše svaly, čo pracujú. Cvičenie na TRX sa zameriava na rôzne svalové partie, zatiaľ čo zvyšuje srdcovú frekvenciu. Veľa cvičení vykonaných na TRX závesnom systéme integruje veľa svalových skupín, čo vyžaduje viac kyslíka,“ povedal Randy. Toto zvyšuje srdcovú frekvenciu a dych, ak zadržíte pohyb v určitej polohe alebo robíte opakovania na TRX. “Je super efektívny, zosúladený silový a kardio tréning“ vysvetľuje Randy.

4. Zabíja nudu: Dva závesné popruhy = nekonečne veľa spôsobov, ako ich použiť. Od výpadov, cvikov na brucho až po silový tréning vrchnej časti tela. To všetko je možné pomocou TRX. A čo je najväčšou výhodou? Vaše cvičenie môžete zmeniť toľkokrát, koľko budete chcieť. To znamená, že vaša myseľ a vaše telo zostanú motivované so všetkými metódami, ktoré ste skombinovali do jedného cvičenia. Herečka Jaime Pressly si obľúbila cvičenie na TRX pre hore spomenuté dôvody. “ Stereotypné cvičenie na strojoch ma rýchlo prestalo baviť, tak ma môj osobný tréner naučil trénovať s TRX,“ povedala Pressly.

Ak máte záujem o cvičenie na TRX, vyskúšajte najprv cvičenie s osobným trénerom predtým, než sa rozhodnete kúpiť TRXko domov. Týmto spôsobom sa naučíte správnu techniku cvičenia na TRX bez toho, aby ste si ublížili. Kontaktujte ma…

zdroj: https://www.popsugar.com
The following two tabs change content below.
Ako dieťa som vystriedal veľa športov – od plávania, futbalu, hádzanej, basketbalu až ku kondičnému posilňovaniu, či kickboxu. Môj vzťah k športu ma predurčil k štúdiu na fakulte telesnej výchovy a športu, ktorú som úspešne dokončil ako tréner vo fitness a kondičný tréner. Kondičnému posilňovaniu sa venujem aj naďalej, či už za pomoci funkčných pomôcok alebo bez nich.

Latest posts by Mgr. Michal Bisták (see all)