fbpx

Zbavte sa celulitídy

Asi 90% všetkých žien eviduje výskyt celulitídy na stehnách alebo na zadku rôzneho rozsahu. Hneď niekoľko faktorov prispieva k vašej nepriaznivej situácii, vrátane dedičnosti, nedostatku vhodného cvičenia a diéty s vysokým obsahom tuku. Avšak, ani jeden samotný zo spomenutých faktorov ,,nenesie“ 100 % vinu. Žiaľ, pre ženy je to dané genetikou. Zdá sa, že príroda podnecuje ukladanie tuku do oblasti stehien a zadku a to z dôvodov ochrany dieťaťa počas tehotenstva.

ženská celulitída
Celulitída

Celulitída je stav povrchu kože označený ako pomarančová koža, jamky, mäkká, hrboľatá koža, ktorý môže mať aj vzhľad „tvarohu“ v oblastiach, v ktorých pôsobí. Kľúčovým problémom je fakt, že tukové vankúšiky sa pretláčajú cez väzivové tkanivo v spomenutých oblastiach, čo spôsobuje na koži nerovnomerný vzhľad jej povrchu. Starnutie je jednou z primárnych príčin celulitídy, ale aj proti tomu existujú metódy, ktorými môžete nielen znížiť závažnosť celulitídy ale aj vzhľad vašich nôh.

Krok 1

Zaviesť takú stravu, aby sme vyvážili kalórie a podporili proces chudnutia. Nadbytok tuku v tele pôsobí na rast tukových buniek v tele (podľa štúdie uskutočnenej Lester Salans v Journal of Clinical Investigation). To spôsobuje, že tukové vankúšiky aj naďalej vyčnievajú cez tkanivo. Stratou nadbytočného tuku sa zníži vyčnievanie tukových vankúšikov, aj keď nevymizne úplne.

Krok 2

Začnite s programom, ktorý je zameraný na silový tréning a navrhnutý tak, aby vyhladil a spevnil svaly na nohách.

výpady so záťažou
Výpady so záťažou

Drepy a výpady sú cvičenia, ktoré sa zameriavajú na svaly nôh. Ako tréner som zástancom hlbokých drepov. Samozrejme za predpokladu, že sú správne technicky vykonané.

hlboké drepy
Hlboké drepy

Zmenou veľkosti a tvaru vašich svalov môžete zabrániť tuku aby sa ukladal vo vašich problémových partiách. Toto cvičenie tiež spáli nadbytočné kalórie, napomáha chudnutiu. Aeróbne cvičenie zamerané na spaľovanie tukov nestačí.

Krok 3

Vyskúšajte laserovú a rádiofrekvenčnú liečbu na nohy. Zámerom je vyvolať zmeny v kolagénových vláknách nôh a vytvoriť hladký povrch kože (podľa Bruce Shack v Vanderbilt University Medical Center štúdiu skúmajúcu účinky techník vyhladzujúcich celulitídu).

Krok 4

Zvážte alternatívne metódy k zníženiu výskytu celulitídy. Intenzívna masáž, mezoterapia a krémy proti celulitíde sú k dispozícií ako pomoc proti celulitíde. Avšak, tieto konkrétne liečby neboli adekvátne preskúmané. Intenzívna masáž má stimulovať krvný obeh a odstrániť prebytočnú tekutinu z nôh. Mesoterapia pravdepodobne využíva hormóny na zlepšenie napnutia tkaniva pre vyhladenie pokožky. Krémy môžu doplniť živiny kožných buniek v nohách a oživiť ich vzhľad a vyformovať ich.

Upozornenie

  • Pred aplikáciou metód, ktoré znižujú celulitídu sa poraďte s vašim lekárom.

Tip

  • K zmene pri redukcií celulitídy nedôjde cez noc. Musíte byť dôsledný v stravovaní a v cvičení, aby ste dosiahli viditeľné výsledky.
The following two tabs change content below.
Ako dieťa som vystriedal veľa športov – od plávania, futbalu, hádzanej, basketbalu až ku kondičnému posilňovaniu, či kickboxu. Môj vzťah k športu ma predurčil k štúdiu na fakulte telesnej výchovy a športu, ktorú som úspešne dokončil ako tréner vo fitness a kondičný tréner. Kondičnému posilňovaniu sa venujem aj naďalej, či už za pomoci funkčných pomôcok alebo bez nich.

Latest posts by Mgr. Michal Bisták (see all)